Udane wakacje na kaszubach!

No co jak co, ale Kaszuby to region w naszym kraju, który bez cienia wątpliwości należy do grona najpiękniejszych. Co sprawia, iż wczasy na kaszubach zawsze będą należeć do bardzo udanych? Dużo wody, fauna i flora, brak zanieczyszczeń, cisza – jeżeli potrafimy docenić owe wartości, niewątpliwie wczasy gdzieś na Kaszubach będą należały do udanych. Trzeba mieć nadzieję, że na dodatek pogoda dopisze. A niestety różnie to bywa.

Jezioro kaszubskie czyli drzwi do raju.


Przykładowa wycieczka na kaszuby to:

  1. Wizyta w Kościele Poklasztornym
  2. Wizyta w Centrum Promocji Kultury w Szymbarku
  3. Wejście na górę Wieżycę na której znajduje się wysoka wieża widokowa, a widoki na niej zapierają dech w piersiach. Z jej szczytu widać całą Szawjcarię Kaszubską
  4. Niezliczona ilość jezior, łąk i lasów 🙂

Wieża widokowa wieżyca.

Jeśli jesteśmy fanami wędkarstwa to Kaszuby będą dla nas idealnym miejscem na wypoczynek. Dzięki wielkiej ilości jezior każdy wędkarz znajdzie swoją niszę. Przede wszystkim trudno jest znaleźć bardziej relaksującą formę spędzania czasu wolnego. Dzięki wędkarstwu stajemy się jednością z naturą na styku dwóch wody i ziemi. Wędkarstwo uczy nas cierpliwości oraz pokory wobec matki natury. Koi ciszą i spokojem, wartościami, które coraz trudniej znaleźć w dzisiejszym szybkim sposobie na życie. A jeśli ryba chwyci naszą przynętę to pozwala poczuć emocje, adrenalinę i wyjątkową satysfakcję. I wreszcie główny powód – nie ma tak wielu ziem zachęcających do tej formy rekreacji, jak Polska. Natomiast Pomorze z licznymi gęsto zarybionymi zbiornikami stanowi szczególny obszar na mapie każdego dobrego wędkarza.

Wędkarz z wędką na kaszubach.

Zatem nie ma co się zastnawiać! Trzeba grzać na kaszuby czym prędzej 🙂 Co więcej: z Kaszub jest już blisko nad morze, więc jeśli mamy dłuższy urlop to w 1h możemy dojechać na wielkie piaszczyste plaże.
Zapraszamy!